Przeczytaj jak dotrzeć przez Serbię do Bułgarii. Ile to kosztuje pieniędzy, a ile nerwów? Zobacz mapę z zaznaczonymi najważniejszymi punktami na trasie.

Opis trasy

Trasa wiedzie przez Słowację, Węgry, Serbię, aż do Bułgarii i słonecznych plaż Złotych Piasków. Jest dłuższa od drogi przez Rumunię o ponad 200 km. Nie ma to jednak większego znaczenia jeżeli zależy Ci na czasie. Droga przez Serbię jest po prostu szybsza. Jeżeli nie jesteś supermanem (superwoman?), to licz dwa dni jazdy z noclegiem na Węgrzech.

Czas podróży

Zgodnie z tym, co pokazuje viamichelin, odcinek do Budapesztu powinien zająć ok. 12 godzin. Drugi, do samych Złotych Piasków, liczy ok. 14,5 godziny.

Mapa trasy z opisem

Zobacz mapę wraz z komentarzami do całej trasy (kliknij na znaczniki).


Pokaż Droga do Bułgarii przez Serbię na większej mapie

Jak widać na mapie, zgrabnie omijasz Rumunię z jej fatalnymi drogami. Niestety jest to obarczone kosztem wykupienia zielonej karty dla auta. Zielona karta pozwoli na wypłatę ewentualnego odszkodowania za nasze złe uczynki na drodze. Oczywiście nie chodzi o mandaty ;] Koszt takiej przyjemności zależy od firmy ubezpieczeniowej. Warto zakupić zieloną kartę PRZED wyjazdem (100 – 300 zł). Na granicy serbskiej także istnieje możliwość kupna ubezpieczenia, ale wyniesie nas to okrągłe 100 euro (30 dni)!

Ceny autostrad

Do powyższych kosztów musisz doliczyć opłaty za autostrady, które łącznie na wszystkich czterech odcinkach wyniosą ok. 20 euro. Opłaca się płacić w dinarach, ponieważ opłaty w euro są o ok. 20% wyższe.

Drogi w Bułgarii

Omijając Rumunię, musisz przejechać prawie całą Bułgarię wszerz. Nie jest to luksusowa trasa, ale przynajmniej w części wiedzie autostradami. Koniecznie trzymaj się głównych dróg, chyba, że jeździsz hummerem ;]

Opłaty drogowe, ceny paliw

Przeczytaj wpis o opłatach drogowych na całej trasie i ciesz się wyjazdem do Bułgarii!

Szerokiej drogi!