Jest kilka kategorii souvenirów, które chcą nam opchnąć Bułgarzy. Oto i najpopularniejsze:

Najpopularniejsze pamiątki

  • Podróbki – wszystkiego co się tylko da. Ubrania, perfumy, zegarki, biżuteria, okulary itd. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości czy kupujecie oryginał czy podróbkę, to już wiecie – kupujecie zawsze podróbkę.
  • Kosmetyki z róży damasceńskiej – Bułgaria słynie z róż. Rosną wszędzie w najróżniejszych kolorach (widzieliście fioletową różę?!). Ich podgatunek jest wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Hit eksportowy. Skuteczność i jakość wyrobu nie znana ;-)
  • Skóry i galanteria – mimo, że Bułgaria należy do tych cieplejszych krain, Bułgarzy szeroko handlują futrami i skórą. Przeważa kicz, co to dla fanów tego typu odzieży i dodatków!
  • Fajki wodne – atrakcja znana szerzej w krajach islamskich, ale na tyle popularna, że przywędrowała do Europy. Bułgarzy roszczą sobie prawo do shishy (fajki wodnej) i sprzedają w różnych wariacjach. Opłaca się przywieźć fajkę, ale tytoń i dodatki są już w podobnej cenie jak w Polsce.
  • Wyroby szydełkowe – rękodzieło powstające w rękach babinek rozrzuconych gdzieniegdzie po ulicach. Najczęściej w postaci chust, serwet i… dziecięcych paputków. Ciężko nam było odnaleźć w tych wyrobach jakiekolwiek piękno…
  • Alkohole – o tym więcej we wpisie na temat trunków rodem z Bułgarii.

Targowanie

Obojętnie co będziesz kupował, trzy razy upewnij się ile wynosi cena. A jak się upewnisz, targuj się ;-) Po co masz przepłacać!

Ceny w Bułarii

Zobacz także: wpis o cenach w Złotych Piaskach.